Pezsgő Világbajnokság
A pezsgő világbajnokságot úgy hívják hivatalosan, hogy Champagne and Sparkling Wine World Championship. Idén a 11 napos vakkóstolót követően 147 arany- és 249 ezüstérmet osztottak ki. Ez fontos verseny a buborékos italoknak, mert a világ itt mérkőzhet meg a nagyhírű francia pezsgőkkel, amit Champagne-nak nevezünk. Őket is éppen olyan szempont szerint értékelik, mint a többi földi halandót. Ezért itt különösen jó bármilyen díjat szerezni, mert ez azt jelent, hogy az összes nem díjazott Champagne-t magad mögött tudhatod.
Idén a Sauska Pincészet két arany- és egy ezüstérmet kapott tokaji pezsgőire, ezzel a legeredményesebb magyar borászat lett a versenyen.
Sauska Pezsgők
Tulajdonképpen azt mondhatjuk, hogy megszokhattuk pezsgőitől a jó eredményeket, de azért ez mégis más, mint egy átlagos verseny. Itt ugyanis világsztárokkal kerül egy szintre vagy utasít maga mögé az ember, azaz a palack, egy arannyal. Csak, hogy lássuk kik kaptak még aranyat és ezüstöt álljon itt néhány Champagne példa. Mindjárt itt van a Barons de Rothschild ház 2012-es Rare Collection Rosé, vagyis a ritka gyűjteményes rosé itala, ami ezüstöt kapott. Ezt 290 Euroért meg is tudjuk vásárolni, ami a mai áron csupán 130 ezer forint. Vagy, egy másik olcsóbb ezüstérmes tétel, a Devaux NV Cuvée D Magnum-ja, amit 45 ezer forintért vesztegetnek. Igaz ezért magnumot kapunk, de mivel a Sauska egyik díjazottja magnum, érdemes összevetni őket. Az egyik aranyérmes Champagne a Perrier-Jouët 2012 Belle Epoque Blanc de Blancs, amit már 70 ezer forintért haza is vihetünk. Ezzel szemben a Sauska Pincészet a Brut és a Brut Magnum italaival kapott aranyat és a Sauska Rosé Brut ezüstöt. Az eredményeket látva szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy becsüljük meg a magyar borokat, mert nagyon jó ár/érték arányt képviselnek. A Sauska Brut ugyanis kevesebb, mint 7000 forint a törzsvásárlóinknak és még magnum üvegben is kevesebb, mint 11 ezer forint. Én ajánlanám is azonnal ezt a hétvégére, elvégre ilyen áron sehol sem lehet aranyat kapni.
Kupa-Kovács